بنیاد ایران‌شناسی

شعبه کرمانشاه

آشنایی با استان کرمانشاه

استان کرمانشاه در غرب ایران از شمال به استان کردستان، از شرق به استان همدان، از جنوب شرق به استان لرستان، از جنوب به استان ایلام و از غرب به کشور عراق محدود شده است. بیش از نیمی از وسعت استان را کوه¬های مرتفع پوشانده و کوه¬های مشهور بیستون و طاق‌بستان در این استان قرار دارد. سلسله کوههای زاگرس در غرب و جنوب استان با دشت¬های مرتفع کوهستانی، پوشش گیاهی متنوعی به وجود آورده است. استان کرمانشاه با مساحت 24640000 کیلومتر مربع، 5/1 درصد مساحت کل کشور را دربر می‌گیرد. مرکز استان کرمانشاه کلانشهر کرمانشاه است و از شهرهای مهم استان می¬توان به شهرهای پاوه، قصرشیرین و گیلانغرب اشاره نمود.

ادامه مطلب ...

جدیدترین اخبار

  • برگزاری همایش بهار کردی
  • صدای پای زمستان
  • شرکت در نمایشگاه کتاب سال استان
  • برگزاری همایش هوال‌پرسان
  • آشنایی با شعبه بنیاد ایران‌‌شناسی (استان کرمانشاه)

برگزاری همایش بهار کردی

برگزاری همایش بهار کردی

صدای پای زمستان

مشارکت در برگزاری رویداد گردشگری «صدای پای زمستان» و همکاری با جهاد دانشگاهی و فرمانداری صحنه (مکان دهستان کندوله از توابع شهرستان صحنه)

شرکت در نمایشگاه کتاب سال استان

شرکت در نمایشگاه کتاب سال استان

برگزاری همایش هوال‌پرسان

برگزاری همایش هوال‌پرسان در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه

آشنایی با شعبه بنیاد ایران‌‌شناسی (استان کرمانشاه)

شعبه بنیاد ایران‌شناسی در استان کرمانشاه مطابق آئین‌نامه تأسیس شعبه‌های استانی موضوع ماده ۳ اساسنامه بنیاد در سال 1393 در محل خانه تاریخی سوری تأسیس شد و سپس در سال 1396 به تکیه بیگلربیگی تغییر مکان داد.
بنیاد ایران‌شناسی شعبه کرمانشاه در راستای تحقق رسالت فرهنگی خویش علاوه بر انجام امور محوله بنیاد مرکز، همواره گام‌های مثبتی در جهت معرفی و شناساندن فرهنگ غنی ایران زمین به علاقه مندان و جوانان این مرز و بوم برداشته است.

... ادامه مطلب

تازه های نشر ایران شناسی

دانشنامه ایران شناسان - ایران شناسان آلمان - جلد اول

جلد نخست دانشنامه ايران‌شناسان به ایران شناسان آلمانی اختصاص دارد. این دانشنامه مشتمل بر مداخلي تاليفی و يا بعضاً ترجمه شده از سرگذشت ايران‌شناسان این کشور است. ايران کشوری است كه به دليل بهره مندی از فرهنگ و تمدن والا، مورد توجه كشورهاي مختلف جهان بوده و اين مسأله باعث به وجود آمدن علمي به نام ايران‌شناسي شده است. ايران‌شناسان فراواني در شاخه‌هاي مختلف دانش ايران‌شناسي از جمله فرهنگ و تمدن، ادبيات، دين و مذهب، زبان‌شناسي، تاريخ، جغرافيا، مردم‌شناسي، هنر، باستان‌شناسي و ساير مؤلفه‌هاي فرهنگي در دوره‌هاي مختلف به فعاليت و تحقيق پرداخته‌اند. در اين ميان پژوهشگران و محققان آكادميك و غير آكادميك بسياري هستند كه آثار ارزشمندي از خود به جاي گذاشته‌اند. دانش‌نامه ايران‌شناسان آلمان به زندگي‌نامه، آثار و حوزه مورد مطالعه اين افراد در کشور آلمان مي‌پردازد. با توجه به عدم وجود دانش¬نامه¬ای چنین در زبان فارسی و یا دیگر زبانها كه سرگذشت تمامي ايران‌شناسان آلمانی را تا زمان حال گردآورده باشد، پژوهش صورت گرفته، خط سير مطالعات ايراني و گرايش ايران‌شناسان به اين پژوهش‌ها را مشخص كرده و نقشی ارزنده در شناخت فرهنگ و تمدن ايراني و كساني كه در اين راه تلاش کرده‌اند، ایفا خواهد کرد.

....

کلیه حقوق برای وب سایت بنیاد ایران شناسی محفوظ است. ©١٣٩5

نشانی: تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی، خیابان ایران شناسی، شهرک والفجر

طراحی و اجرا: اداره رایانه و فناوری اطلاعات